Prekių katalogas

Angliarūgštiniai gesintuvai

 • Kaina 78.35
 • Angliarūgštiniai gesintuvai

  Angliarūgštiniai gesintuvai – tai gesintuvų rūšis, kurių talpa užpildyta angliarūgštės dujomis. Šios rūšies gesintuvai skirti gesinti gaisrams kilusiems dėl elektros įrenginių. Taip pat jie dažnai naudojami B tipo gaisrams gesinti. B tipo gaisrai – gaisrai kilę dėl degių skysčių arba skystėjančių medžiagų. 

  Kadangi gesinimo medžiaga pilnai išsisklaido ore ir nepalieka jokių pėdsakų, šiais gesintuvais rekomenduojami gesinti gaisrus muziejuose, archyvuose, kompiuterinės technikos patalpose. Svarbiausia, kad gesinamos patalpos būtų didelės, nes mažose patalpose šio prietaiso naudoti negalima, kadangi padidėja rizika uždusti dėl susidariusios didelės anglies dioksido koncentracijos.

  Gesintuvo charakteristika 

  Angliarūgštinių gesintuvų talpa yra pripildoma nedegiomis angliarūgštės dujomis, esant dideliam slėgiui. Šį gesintuvą prekybos vietoje galite atpažinti iš cilindre esančio didelio slėgio ir manometro nebūvimo. Slėgis cilindre yra toks didelis, kad naudojantis gesintuvu angliarūgštės dujos stipria srove bus išpučiamos per cilindrą.

  Gesintuvai yra raudonos spalvos, jų svoris dažniausiai prasideda nuo 5 kilogramų, tačiau jie gali sverti kur kas daugiau. Gesinimo metu šaltos angliarūgštės dujos per cilindrą išstumiamos į aplinką ir gesinimo medžiaga pilnai išsisklaido ore nepalikdama jokių pėdsakų. Šie gesintuvai gali būti neveiksmingi gesinant A klasės gaisrus (medienos, popieriaus, gumos, plastmasės ar tekstilės degimas), nes nėra pajėgūs išstumti pakankamai deguonies. Gesinant medieną, popierių ar plastmasę šio tipo gesintuvu, medžiagos greičiausiu atveju pradės smilkti ir dar labiau užsiliepsnos. 

  Gesintuvą, taip pat gesintuvo viduje esančių gesinimo dujų kiekį ir kokybę rekomenduojama tikrinti ne rečiau kaip kartą per metus.

  Angliarūgštinio gesintuvo įsigijimo pranašumai:

  • Gesinamoji medžiaga nepažeidžia gesinamų daiktų, todėl nebaisu gesinti brangius elektros prietaisus, įvairius įrenginius. Kilę gaisrai archyvuose, muziejuose, didelėse patalpose, gali būti gesinami šio tipo gesintuvu.
  • Angliarūgštės dujos nėra laidžios elektrai, todėl šis gesintuvas puikiai tinka gesinant gaisrus kilusius dėl elektros įrangos.
  • Angliarūgštės dujos yra nekenksmingos aplinkai.
  • Gesintuvams nėra baisi žema oro temperatūra, todėl gaisrai gali būti gesinami žiemos metu nešildomose patalpose ar transporto priemonėse.

  Angliarūgštinio gesintuvo įsigijimo trūkumai:

  • Sveria pakankamai daug.
  • Pasižymi maža gesinimo galia.
  • Nerekomenduojama gesinti gaisrų uždarose, mažose, prastai vėdinamose patalpose, kadangi gesinimas gali būti pavojingas sveikatai ir gyvybei.
 • Naujienlaiškio prenumerata

  Informacija