Prekių katalogas

Kaip naudoti grandininį pjūklą saugiai?

Kaip naudoti grandininį pjūklą saugiai?

Grandinis pjūklas – kiekvienoje gyvenamojoje sodyboje sutinkamas įrankis. Grandininių pjūklų paskirtis pjauti medžius gyvenamųjų teritorijų, sodybų ar miškų teritorijose.

Taip pat jie puikiai atlieka savo funkciją pjaunant ir smulkinant storas ir stambias medžių šakas. Šie įrankiai yra dvejų tipų: akumuliatorinis ir benzininis. Kad akumuliatorinis pjūklas veiktų būtinai prieš darbą reikia pakrauti bateriją. Benzininis pjūklas turi kuro talpą, kuri turi būti nuolat papildoma. 

Daugelis įsigiję šį įrankį galvoja, kad su juo elgtis moka, tačiau specialistai pastebi, kad reikiamų įgūdžių, kaip saugiai naudotis grandininiu pjūklu gyventojai neturi. Neturint pakankamai naudojimosi įgūdžių gyventojai rizikuoja susižeisti ir patirti stambesnes traumas. Kad apsaugotume jūs nuo susižeidimų, dalinamės grandinių pjūklų saugos taisyklėmis.

Tinkama apranga

Tinkamai pasirinkta apranga pjovėją gali apsaugoti nuo sužeidimų pakrypus ar nuslydus pjūklui pjovimo metu. Renkantis tinkamą aprangą ir avalynę labai svarbu atkreipti dėmesį, kad dėvimi rūbai būtų prigludę prie kūno, marškiniai ir striukė turi būti užsegti. Avalynė turi būti su tvirtu padu bei viršumi ir žinoma nereikia pamiršti jos užsisegti. Taip pat patariama mūvėti darbines pirštines, kad apsaugoti rankas nuo sužeidimų. Dažniausiai pjovėjas pamiršta užsidėti šalmą, kuris užtikrina veido apsaugą ir medžio drožlių patekimo į akys.

Grandinės ir stabdžių funkcijos patikrinimas

Prieš pradedant darbą grandininiu pjūklu rekomenduojama patikrinti, ar tinkamai įtempta grandinė ir ar ji nėra atsipalaidavusi.  Taip pat prieš darbo pradžią pravartu būtų patikrinti grandinės tepimo funkciją. Tai galite padaryti užvedant grandinį pjūklą ir laikant jį virš kelmo padidinti variklio apsukas. Galite atlikti pjovimo darbus jeigu ant kelmo lieka alyvos žymė  

Grandinio pjūklo stabdžio funkciją tikrinama tokiu būdu: grandinis pjūklas padedamas ant lygaus paviršiaus ir yra užvedamas variklis. Užvedus variklį įrankį tvirtai reikia laikyti abejomis rankomis ir didinti variklio apsukas. Tuomet turi būti įjungiamas grandinės stabdis kairiosios rankos riešu pastūmus į priekį grandinės stabdžio rankeną. 

Tinkama stovėjimo padėtis ir tinkamas grandininio pjūklo valdymas

Prieš pradedant pjovimo darbus rekomenduojama pasiruošti tinkamą stovėjimo padėtį. Pjūklą išlaikyti bus lengviau, stovint tvirtai ir pražergus kojas. Pjaunant ant žemės gulintį medį nugaros traumų pavyks išvengti labiau sulenkiant kelius, kadangi tuomet apkrova klius ne tik nugarai, bet ir kojoms.

Grandininio pjūklo valdymas susideda iš kelių etapų:

  1. Prilaikykite pjūklą nykščiu. Nykščiais ir pirštais gerai suimkite rankenas, kairės rankos nykštį laikydami po priekine rankena, kad sumažintumėte atatrankos jėgą.
  2. Nebijokite kontakto su pjūklu ir laikykite jį arti savęs, kad išlaikytumėte pusiausvyrą ir tikslumą.
  3. Pereinant į kitą vietą pjovimo vietą grandinė visada turi būti sustojusi.
  4. Dirbdami grandininiu pjūklu įsitikinkite, kad 3 metrų atstumu nieko nėra.

Saugus darbo atlikimas

Apsirengus tinkamai, patikrinus grandininį pjūklą ir išmokus juo taisyklingai naudotis, galite pradėti darbus. Jeigu pjaunamas medis, tai labai svarbu pirma apžiūrėti ar jis nėra pažeistas, supuvęs ar suskeldėjęs. Jeigu viskas gerai turite nuspręsti į kurią pusę medis bus nuleidžiamas, kad darbo metu išvengtumėte nelaimingo atsitikimo. 

Dauguma medžių turi natūralią virtimo kryptį.  Jei nesate tikri dėl medžio pasvirimo krypties, šiek tiek atsitraukite ir patikrinkite medžio pasvirimą. Šiek tiek visada galite pakreipti medžio virtimo kryptį, bet tam reikalingos žinios ir papildomi pagalbiniai kirtimo įrankiai. Jeigu medis yra pažeistas ar supuvęs jis turi būti nuleidžiamas pjovėjui patogiausia kryptimi.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija