Prekių katalogas

Kaip išsirinkti tinkamą trimerį?

Kaip išsirinkti tinkamą trimerį?

Trimeriai – tai nepakeičiami pagalbininkai žolės pjovimo darbuose. Prietaiso paskirtis yra pasiekti tas sodo vietas kur įprasta žoliapjovė nenupjauna.

Dažniausiai tos vietos būna kur priėjimas yra sudėtingesnis: gėlynai, medžiai, krūmai. Trimeriai pasižymi savo manevringumu, patogiu valdymu ir mobilumu. Jie gali būti elektriniai, benzininiai ir akumuliatoriniai (apie tai kalbėsime kitame skyrelyje). O dabar norime pasidalinti keliais patarimais kaip išsirinkti tinkamą trimerį:

  • Klausti specialisto. Trimerių pasirinkimas yra labai platus, todėl lengvai galima pasirinkti ne tą. Specialistas rekomenduos geriausią, jūsų poreikius atitinkanti trimerį. Dažniausiai rekomenduojami trimeriai su akceleratoriumi, nes jie turi sankabą ir jų paleidimas yra daug paprastesnis ir saugesnis.
  • Išsiaiškinti variklio galingumą - tai vienas iš svarbiausių kriterijų. Variklio galią rodo kilovatai, kuo jų daugiau tuo trimeris yra galingesnis. Jeigu rinksitės dvitaktį variklį, tai žinokite, kad įranga bus lengvesnė, turės patvaresnes konstrukcijas ir trimeris reikalaus mažiau priežiūros bei kainuos pigiau.
  • Išsiaiškinti ar trimeris jums tikrai reikalingas, nes jis skirtas pjauti tankią, aukštą žolę, tvarkyti apleistus griovius arba prieiti prie sunkiai prieinamų vietų. Prieš renkantis trimerį būtinai įsivertinkite, kokius žolės pjovimo darbus turite atlikti.

Elektriniai trimerai

Tam, kad elektriniai trimeriai galėtų veikti, svarbiausia sąlyga - reikalingas elektros lizdas. Elektriniai trimeriai turi nemažai privalumų: juos paprasta užvesti, jie yra mažesni ir lengvesni lyginant su benzininiais trimeriais, taip pat jie kainuoja ne daug. Šiuos prietaisus labai lengva prižiūrėti ir pjaunant veją paprastą pakreipti norimu kampu. Labai svarbu prieš įsigyjant elektrinį trimerį atkreipti dėmesį į kelis dalykus. Trimeriu galima pjauti tik sausą žolę, tinkamesnis pasirinkimas mažesniems sklypams ir jis yra jautresnis akmenukams, kliūtims ir dažniau genda.

Akumuliatoriniai trimeriai

Akumuliatoriniai trimeriai išsiskiria manevringumu ir pjovimo krypties kontroliavimu. Žinoma prieš žolės pjovimą būtina pilnai pasikrauti akumuliatorių, kad neišsikrautų darbo eigoje. Akumuliatorinis trimeris pagal paskirtį labiausiai tinkamas sodų, sodybų pakraščiams arba sunkiai prieinamų vietų, griovių pjovimui. Prietaisai puikiai susidoroja su žemesne ir aukštesne žole bei krūmais. Tai puikus pasirinkimas, turint nedidelius sodo sklypus. Renkantis trimerį rekomenduojama atkreipti dėmesį į akumuliatoriaus įkrovimo indikatorių, ar galima reguliuoti prietaiso koto ilgį ir prietaiso rankeną. Kai kurie modeliai turi paminkštintas rankenas, su visais galima pjauti netgi vertikalius, sunkiai prieinamus kraštus.

Benzininiai trimerai

Benzininis trimeris puikus pasirinkimas, kai reikia pjauti žolę nedideliuose sodybos sklypuose ar sunkiai prieinamas vietas, pakraščius. Šie trimeriai yra paklausiausi ir tarnaujantys ilgiausiai, o jų veikimo principas labai paprastas, tik svarbiausia sąlygą – turėti benzino. Šiais trimeriais naudotis labai paprasta, todėl jie tinkami tiek naujiems, tiek jau pažengusiems vartotojams. Žinoma trimerių galia skiriasi, todėl prieš perkant reikia nuspręsti kokio galingumo jis bus reikalingas. Galingi trimeriai skirti pjauti didesnius sodybos plotus ar pjauti seniai nepjautas vietas. Benzininiai trimeriai kainuoja daugiau, bet yra patikimesni ir tarnaują ilgesnį laiką.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija