Prekių katalogas

Elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai?

Elektriniai ir akumuliatoriniai įrankiai?

Jei nusprendėte įsigyti naują įrankį ar papildyti jau turimą įrankių arsenalą, ir negalite apsispręsti, kurį – elektrinį ar akumuliatorinį - įrankį rinktis, galime patarti! 

Kurį įrankį rinktis – elektrinį ar akumuliatorinį?

Vienareikšmiškai atsakyti į klausimą, ar akumuliatorinis įrankis gali pakeisti elektrinį savo galia ir laiko sąnaudomis, atsakyti sunku, nes kiekvienas iš jų turi ir savo privalumų, ir trūkumų.

Elektrinis įrankis geriau tiks tais atvejais, kai darbo vietoje yra elektros energijos šaltinis - tuomet drąsiai galėsite dirbti neribotą laiką. Tuo tarpu akumuliatoriniai įrankiai yra priklausomi nuo baterijos galingumo ir pakrovimo, tad kartas nuo karto reikės stabdyti darbą, kad juos pakrautumėte.

Jei anksčiau elektriniai prietaisai turėjo pranašumą dėl savo galingumo, tai šiuolaikiniai naujos kartos akumuliatoriniai įrankiai yra pakankamai galingi, tačiau visgi dirbant su itin kietomis medžiagomis, vertėtų rinktis elektrinį variantą, nes išsikraunant baterijai, akumuliatoriniai įrankiai nebegali veikti visu pajėgumu.

Jei vertintume manevringumą, daugiau pliusų turi akumuliatorinis įrankis – jo neriboja atstumas ir aukštis, jis kompaktiškesnis ir patogesnis, kai reikia pasiekti sunkiai prieinamas vietas.

Kalbant apie saugumą, elektros srovė ir laidai, už kurių galima užkliūti, kurie gali būti pažeisti ar nutrūkti, visada kels didesnį pavojų už akumuliatorinį įrenginį.

Lyginant elektrinių ir akumuliatorinių įrankių svorį, ryškaus skirtumo privalumuose nėra. Įrankiai su baterija paprastai būna lengvesni, kompaktiškesni, tačiau svoris dažnai priklauso nuo akumuliatoriaus galingumo, tad kiekvienu atveju vertėtų vertinti atskirų prietaisų svorį. 

Apžvelgus pagrindinius niuansus, galima drąsiai teigti, kad įrankių tipas labiausiai priklausys nuo atliekamų darbų pobūdžio: jei reikia galios ir nepertraukiamo darbo, tikėtina, kad geriau tiks elektrinis įrankis, o atliekant paprastas, bet didesnio manevringumo reikalaujančias užduotis, geriau pasitarnaus akumuliatoriniai įrankiai.

Kas geriau - akumuliatorinis gręžtuvas, smūginis suktuvas ar smūginis veržliasukis?

Pagrindinis skirtumas tarp akumuliatorinio gręžtuvo ir smūginių darbo įrankių yra išskiriamos jėgos paskirstymas: akumuliatorinio įrankio išskiriama jėga yra stabili ilgą laiko tarpą, o smūginiai įrankiai visą jėgą sukoncentruoja į vieną momentą. Todėl įrankio pasirinkimas priklausys nuo atliekamo darbo pobūdžio.

Akumuliatorinis gręžtuvas naudojamas įvairiems gręžimo darbams atlikti, varžtams įsukti. Smūginis suktuvas ir smūginis veržliasūkis praverčia tuomet, kai prireikia įsukti labai didelį neilgų varžtų kiekį, pavyzdžiui, įrenginėjant lauko terasą, surenkant baldus, prisukant gipso plokštes ar tvirtinant grindų dangą. Darbui naudojant smūginį įrankį, per ilgą laiką galima prisukti daug veržlių, jis reikalauja mažiau viso kūno jėgos ir tausoja sveikatą. Smūginis veržliasukis ypač praverčia keičiant automobilio padangas.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Informacija